Jedwab to luksusowa tkanina, ale pranie dywanów jedwabnych Nie jest łatwe.Dlatego jeśli chcesz nadać Twojemu wnętrzu charakteru i niezwykłego stylu nie wahaj się dłużej przed zakupem dywanów wykonanych z jedwabiu. Dostarczysz swoim stopom niezwykłych wrażeń, a do tego wzbogacisz pomieszczenie o dywan, który powstał z trwałego oraz niezwykle mocnego włókna. W trakcie urządzania salonu czy sypialni wiskoza, czyli sztuczny jedwab również zasługuje na Twoją uwagę. Charakteryzuje się atrakcyjnym wyglądem oraz bezwzględną miękkością. Oba rodzaje dywanów dobrze prezentują się zarówno  w nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych wnętrzach. Jednak mogą dostarczyć nieco problemów w trakcie czyszczenia, dlatego nie każdy zakład podejmuje się tego zadania. Pralnia dywanów Bryza nie zalicza się do tego grona! Specjaliści doskonale wiedzą jakie środki sprawdzą się najlepiej, jaka temperatura nie zniszczy włókien i jakich preparatów używać do impregnacji.

Jedwab — produkcja oraz pranie dywanów

Dywany wykonane z jedwabiu zasługują na szczególną uwagę, gdyż są nie tylko mocne i trwałe, ale jednocześnie zapewniają atrakcyjny połysk. Jakość łączy się z wytrzymałością na rozciąganie i niezwykłymi walorami estetycznymi. Krótki włos ułatwia wykonywanie niezwykłych wzorów, które stanowią największą zaletę tego typu dywanów. To doskonały dodatek do każdego wnętrza. Najwięcej dywanów jedwabnych zostaje wyprodukowanych na Bliskim Wschodzie, jednak pochodzą także z innych rejonów świata. Różnią się między sobą grubością i zastosowanymi kolorami.

Charakterystyczne właściwości tkaniny sprawiają, że pranie dywanów może okazać się nieco problematyczne. Nie jest to związane z niewystarczająco mocnym materiałem, gdyż włókna są bardzo wytrzymałe. Problemem okazują się wykorzystywane w trakcie produkcji barwniki. Pralnia dywanów Bryza w Lublinie na przestrzeni lat zdobyła nie tylko wymagane doświadczenie w trakcie czyszczenia najbardziej wymagających dywanów, ale jednocześnie używa najlepszej jakości środków piorących, dlatego ryzyko zniszczenia jest bliskie zera. Po zakończonym czyszczeniu dywan ponownie zyskuje atrakcyjny wygląd i połysk, który stał się mniej widoczny ze względu na zabrudzenia, plamy i inne zanieczyszczenia nagromadzone głęboko we włóknach.

Jak należy prać dywany jedwabne?

Pranie dywanów Lublin wykonanych z jedwabiu specjalnych narzędzi .. To sprzęt najwyższej jakości który wyczyści ale nie uszkodzi pranych dywanów. Nie można zapomnieć o odpowiednim roztworze piorącym który zapewni stabilizację barwnika. Każda, nawet najmniejsza ilość wody musi zostać jak najszybciej usunięta, a środki czyszczące muszą mieć odpowiednie pH.

To całkiem sporo informacji dla osoby, która nigdy wcześniej nie zajmowała się czyszczeniem. Dlatego pranie dywanów jedwabnych lepiej zostawić specjalistom. Fachowcy z pralni dywanów doskonale wiedzą jak czyścić tkaninę oraz jakie preparaty powinny posłużyć do zabezpieczenia i ochrony materiału. Dobrze sprawdza się także czyszczenie na sucho, jednak nie pozwala na usunięcie najtrudniejszych i najbardziej rozległych plam.

Pamiętaj, że dywany jedwabne prezentują się niezwykle atrakcyjnie i są wytrzymałe. Dodatkowo zapewniają połysk, który odbija światło, ale bardzo szybko widać na nich brud. Osadzający się na nich kurz jest bardzo dobrze widoczny, co jest związane z naturalnym pochodzeniem materiału.  Czyszczenie dywanów w pralni Bryza Lublin pozwala na usunięcie wszystkich zabrudzeń, a dodatkowa impregnacja sprawia,  że wierzchnia warstwa jest chroniona przez kolejne kilka miesięcy, dzięki czemu podłoga prezentuje się nienagannie.

Jak powstają dywany z wiskozy i jak należy je czyścić?

Wiskoza to materiał określany również jako sztuczny jedwab. W trakcie produkcji wykorzystywane zostają odpady celulozy oraz ścieru drzewnego. Jednak dzięki odpowiednim procesom, przechodzą całkowitą modyfikację. Dywany stają się miłe w dotyku, lśniące i prezentują się bardzo atrakcyjnie. W trakcie stąpania po dywanie wykonanym z wiskozy możesz odczuwać bardzo przyjemne doznania sensoryczne. Twoje stopy wprost relaksują się w trakcie chodzenia.

Niestety efekt pryska, kiedy zrozumiesz, że włókna są bardzo słabe i nietrwałe. Materiał jest stosunkowo drogi, co może wprowadzać w błąd. Niestety atrakcyjny wygląd nie łączy się z wytrzymałością. Jednak niektóre czynności i preparaty, które oferuje pralnia dywanów Lublin, są w stanie w znaczący sposób podnieść jakość dywanu i jednocześnie przedłużyć jego życie.

Już na wstępie warto zaznaczyć, że pranie dywanów z wiskozy odbywa się w niemalże taki sam sposób, jak dywanów jedwabnych. Jednak przed położeniem dywanu na podłogę warto nałożyć na niego specjalny preparat chroniący włókna. To zadanie dla specjalistów. Wiedzą czego używać, jakie stosować proporcje oraz w jaki sposób odbywa się cały proces impregnacji (działania etapowe). Dzięki specjalnym środkom dywan stanie się odporny zarówno na zabrudzenia, jak i plamy, gdyż wiskozie może zaszkodzić nawet rozlana woda (na skutek wilgoci pojawiają się żółte nieatrakcyjne zacieki).

Codzienne odkurzanie  powinno odbywać się przy pomocy funkcji ssania, nie stosuj szczotki obrotowej w odkurzaczu. Z kolei raz na pół roku udaj się do pralni dywanów. Specjaliści korzystają z odpowiednich środków do prania dywanów, znają optymalne warunki czyszczenia oraz sposoby radzenia sobie z najtrudniejszymi plamami. Kiedy czyszczenie dywanów Lublin zostanie zakończone, podłoga ponownie stanie się pachnąca i czysta. Oprócz tego zyska atrakcyjny blask.

oceń artykuł