plamy na dywanie

Istnieje szereg plam, które moźna próbować usunąć z dywanów domowymi sposobami. Są  one trudne do usunięcia ale ich pozostawienie powoduje brzydkie zapachy oraz widoczne przebarwienia. Oto przewodnik po najgorszych substancjach, które mogą zostać rozlane na dywan.

Wosk na dywanie

Wosk szybko twardnieje po wyschnięciu, przyczepiając się do włókien dywanu. Kolorowy wosk jest jeszcze gorszy. Spróbuj użyć żelazka i czystej szmatki, aby podgrzać wosk i go upłynnić, uważając, aby go nie rozsmarować, a następnie zwilż go roztworem czyszczącym.

Plamy z krwi na dywanie

Podobnie jak w przypadku wina lub soku winogronowego, krew jest O WIELE trudniejsza do usunięcia, gdy jest sucha, więc te plamy należy usunąć wtedy, gdy tylko się pojawią. Nie używaj ciepłej wody do usuwania plam z krwi bo w ciepła woda utrwali plamę z krwi i będzie one nie do usunięcia.

Rozlany Sos pomidorowy

Ten naturalny czerwony barwnik należy jak najszybciej „zaatakować” czystym ręcznikiem i w ten sposób lekko go ususzyć – ważne jest, aby plamy jednak nie wcierać. Następnie użyj naturalnego, delikatnego środka do czyszczenia dywanów, aby usunąć plamę.

Rozlane piwo na dywanie

Najgorszy przy tego rodzaju plamach jest ich zapach, który może szybko sprawić, że Twój dywan będzie pachnieć jak stara melina.

Wybielacz, chlor

Wybielacz może szybko poplamić każdą powierzchnię, która nie jest biała, i być może jest to najtrudniejsza do usunięcia ze wszystkich plam, ponieważ substancje działają szybko i często pozostawiają trwałe uszkodzenia, których nawet profesjonaliści nie są w stanie powstrzymać. Jeśli masz plamę od wybielacza na swoim dywanie lub chodniku, nawet nasz zespół nie może pomóc w usunięciu takiego odbarwienia z dywanu lub chodnika w zaplamione miejsce, Zawsze pamiętaj o używaniu wybielacza z dala od dywanów i chodników, najlepiej tylko w miejscach z twardymi podłogami, wyłożonymi kafelkami.

Kawa na dywanie

Plamy z kawy są bardzo trudne do usunięcia –najlepiej usuwa je profesjonalista lub pralnia dywanów

Lakier do paznokci

Ta agresywna substancja chemiczna jest niezwykle trudna do usunięcia, szczególnie po wyschnięciu. Aby usunąć tę plamę, będziesz potrzebować pary, więc lepiej skonsultuj się od razu z profesjonalistami od czyszczenia dywanów.

Jajka

Plamy po jajkach również nie są najłatwiejsze do wyczyszczenia. Aby to jednak zrobić, należy z powierzchni dywanu zebrać pozostałości po jajku. Następnie należy namoczyć szmatkę w roztworze zimnej wody i soli i przetrzeć ją dany obszar. Później można ten fragment wyprać szamponem do dywanów.

Dlaczego dywany blakną Czytaj:

oceń artykuł