dywan jedwabny

Dywany jedwabne to jedne z najbardziej ekskluzywnych produktów, jakie możesz wybrać do swojego domu czy mieszkania. Wśród cech charakterystycznej tego modelu wymienia się przede wszystkim miękkość i delikatność. Każde postawienie stopy na takim dywanie wywołuje szereg wrażeń sensorycznych, ułatwia relaks po ciężkim dniu i sprawia, że domownicy bez względu na wiek czy porę roku unikają noszenia skarpetek. To doskonały dodatek do salonów utrzymanych w nowoczesnym albo klasycznym stylu, dywany z jedwabiu warto wprowadzić także do sypialni. Bogactwo wzorów i kolorów zadziwia, jednak żeby cieszyć się wszystkimi walorami i cennymi właściwościami, trzeba wiedzieć, w jaki sposób odbywa się pranie dywanów i jak często należy się na nie decydować. Warto pamiętać, że dywany jedwabne są ręcznie tkane, dlatego wymagają odpowiednich warunków w trakcie czyszczenia i stosowania delikatnych środków – tylko wtedy zachowują swoje cenne właściwości  i atrakcyjny wygląd na długie lata.

Czyszczenie dywanów z jedwabiu

Bez względu na to, czy dywan jest utrzymany w jednym kolorze i nie ma żadnych zdobień, czy wręcz przeciwnie — jest bardzo kolorowy i wzorzysty, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Pralnia dywanów Lublin podejmuje się tego zadania bez względu na to, czy  dywan powstał w 100% z jedwabiu, a może zastosowano również inne dodatki. W trakcie procesów czyszczenia niezwykle ważną rolę odgrywa dobór właściwej temperatury oraz korzystanie z odpowiednich środków piorących. Potrzebna wiedza, usuwanie najtrudniejszych zabrudzeń i doświadczenie w praniu najbardziej wymagających dywanów — to wszystko znajdziesz w naszej pralni.  

Intensywne użytkowanie sprawia, że pranie dywanów powinno odbywać się co najmniej raz na pół roku. Tylko wtedy możesz zachować wysoką jakość i estetyczne wykończenie podłogi. Odpowiednie metody pielęgnacji wymagają czasu, dlatego to zadanie, którego podejmują się doświadczeni pracownicy pralni. W trakcie czyszczenia unikają tarcia i gorącej wody. Dywanom nie sprzyja także naturalne suszenie, gdyż woda, która wsiąka we włókna, wpływa niekorzystnie na jakość dywanu. Pranie dywanów Lublin powinno być poprzedzone odkurzaniem  albo trzepaniem – to bardzo ważne, gdyż pozwala usunąć zgromadzony kurz, resztki jedzenia oraz inne zabrudzenia. Konieczne jest również zastosowanie odpowiedniej końcówki odkurzacza, na której nie znajduje się szczotka. Aby nie uszkodzić delikatnych włókien, w naszej pralni preferowane jest delikatne trzepanie. Dopiero po ukończeniu powierzchownego czyszczenia oraz ogólnych oględzinach odbywa się właściwe pranie.  

Dwie metody prania dywanów z jedwabiu

Pranie dywanów jedwabnych może odbywać się na dwa sposoby. Powyżej wspomniano już, że jedna z metod odbywa się przy pomocy wody oraz środków piorących. Jednak w przypadku najbardziej wymagających modeli decydujemy się także na pranie na sucho.  Jest to związane z charakterystycznymi właściwościami włókien, które są dosyć odporne na wodę. Jednocześnie niewłaściwa temperatura może przyczynić się do pogorszenia jakości dywanu.  Naturalne dywany różnią się między sobą, dlatego trzeba je traktować indywidualnie. Przed przystąpieniem do prania sprawdzamy na niewielkim obszarze, czy nie pojawiają się odbarwienia, które wpływają niekorzystnie na uzyskany efekt. Czyszczenie dywanów Lublin odbywa się, dzięki zastosowaniu najlepszej jakości środków, które redukują ryzyko uszkodzeń.

Dywany jedwabne mają duże wymagania, a brak wiedzy i specjalistycznych produktów może przyczynić się do powstania trwałych uszkodzeń. Z tego względu nie warto podejmować się tego zadania samodzielnie, tylko skorzystać z umiejętności, jakie oferuje pralnia dywanów Lublin. Nasza doświadczona ekipa przyjmuje najbardziej wymagające, luksusowe dywany. Po wykonaniu szeregu czynności pielęgnacyjnych ponownie prezentują się jak nowe. Czysta podłoga to już dłużej nie problem pod warunkiem, że wiesz jak o nią zadbać – to zadanie pozostaw nam.

oceń artykuł