Jeśli i w Twoim domu na stałe zamieszkał czworonożny przyjaciel, musisz mieć świadomość, że  powinieneś pomyśleć o właściwej wykładzinie. Pralnia dywanów Bryza w Lublinie zapewni usunięcie zabrudzeń z dywanów – w przeciwnym przypadku stanie się on siedliskiem bakterii, roztoczy oraz brudu.

Jaki dywan sprawdzi się najlepiej przy zwierzętach domowych?

dywan bez włosów

Kiedy w domu pojawia się zwierzątko, musisz pamiętać o wykonaniu najważniejszych modyfikacji w urządzeniu i wyposażeniu miejsca zamieszkania. Dywan to niewątpliwy atut salonu, sypialni czy przedpokoju, jednak musisz go właściwie wybrać. W przeciwnym wypadku, zamiast poprawić wygląd, stanie się przyczyną źródłem zarazków i brzydkiego zapachu.

Wzbogacenie domu o przyjaciela na czterech łapach wiąże się przede wszystkim z koniecznością usuwania sierści, która zalega jednakowo na meblach, kanapie i oczywiście dywanie. Pranie dywanów Lublin powinno odbywać się częściej, niż w przypadku domu, w którym nie mieszka kot czy pies. Dodatkowo pomiędzy kolejnymi wizytami w pralni zrób wszystko, żeby Twój dywan nie stał się kłębowiskiem sierści, piasku oraz innych zanieczyszczeń. Przechodzimy jednak do szczegółów związanych z wyborem konkretnego modelu.

 W trakcie zakupów dywanu skoncentruj szczególną uwagę na rodzaju przędzy, która posłużyła do jego wykonania. Tak samo duże znaczenie odgrywa wysokość runa. Pod żadnym pozorem nie wybieraj dywanów Shaggy, gdyż charakteryzują się wysokim runem, które jest gęste i grubo tkane. Oznacza to sporo problemów w trakcie czyszczenia, nawet kiedy czynności wykonuje doświadczona i bardzo skuteczna pralnia dywanów Lublin. Sierść przedostaje się w najdrobniejsze szczeliny oraz jest trudna do usunięcia.

Najbardziej istotne cechy

Najlepszym rozwiązaniem dla właścicieli zwierząt jest nabycie dywanu, który tkano na płasko. Poszukaj naturalnych włókien – prezentują się atrakcyjnie, a do tego możesz uniknąć problemów z pozbywaniem się sierści i innych zanieczyszczeń. Wykładziny sznurkowe to kolejne rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę. Pranie dywanów przebiega szybko i sprawnie, a codzienne odkurzanie zapewni optymalną czystość w przerwach między wizytami w pralni.

Każda z wymienionych opcji jest praktyczna, prezentuje się bardzo atrakcyjnie i bez większych problemów dopasuje się do wnętrza. Począwszy od nowoczesnego stylu, przez rustykalne pokoje, a kończąc na pomieszczeniu utrzymanym w loftowym charakterze. Nie dokonuj pochopnych decyzji, tylko upewnij się, że szybko i bez większych problemów wyczyścisz nabywany model. Pamiętaj, że dywany wykonane ze sznurka możesz trzepać, a w trakcie prania nie zmienia się ich konsystencja oraz estetyka. Zastosowany w trakcie produkcji materiał wykazuje działanie elektrostatyczne i nie gromadzi roztoczy oraz kurzu. Na dodatek wykazuje właściwości hipoalergiczne, a czyszczenie dywanów Lublin nie wpływa na pogorszenie jego kondycji. Możesz mieć zwierzęta domowe i cieszyć się nienaganną czystością, wystarczy, że wybierzesz odpowiedni dywan i będziesz go regularnie prał. 

Nowy dywan – cenne wskazówki

Wychodząc na dwór z czworonogiem, przynosisz do domu zarodki grzybów, drobnoustroje oraz bakterie. Dlatego tak ważną rolę odgrywa wybór odpowiedniej wykładziny. Zastosowanie właściwego materiału ułatwi pranie, czyszczenie, odkurzanie oraz suszenie. Zamiast dostarczyć dodatkowych problemów, dywan ułatwi szybkie i sprawne sprzątanie.  

Powyżej wymieniliśmy już dywany, które powinny zyskać Twoje zainteresowanie. Jednak w trakcie zakupów dywany bezwłosowe również zasługują na Twoją uwagę. Ten model jest szczególnie polecany w przypadku posiadania psów z długą i gęstą sierścią. Regularne odkurzanie, a następnie pranie dywanu szybko i sprawnie usunie włosie, które przedostało się głęboko w strukturę. Pamiętaj, że to jedna z nielicznych propozycji dywanów nieposiadająca runa. Dla Ciebie oznacza to skrócenie czasu przeznaczonego na porządki i zapewnienie nienagannego wyglądu całego pomieszczenia.

Doświadczenie pokazuje, że zwierzęta domowe najbardziej lubią przebywać w przedpokoju oraz salonie. Z tego względu oba pokoje muszą posiadać odpowiednie dywany – w przeciwnym przypadku po krótkim okresie użytkowania przestaną prezentować się atrakcyjnie i jednocześnie staną się siedliskiem bakterii i roztoczy. Jeśli Twój przyjaciel śpi w sypialni, pamiętaj o regularnym czyszczeniu wykładziny, gdyż drobnoustroje wpływają niekorzystnie na komfort snu i sprawiają, że będziesz budzić się niewyspany i zmęczony. Odpowiedni rodzaj wykładziny sprawi, że dom będzie prezentował się nienagannie, pachniał świeżością i nie stanie się siedliskiem zanieczyszczeń oraz zarazków.

oceń artykuł