Na tej stronie znajdują się odpowiedzi na pytania które najczęściej zadają nam klienci zlecający pranie dywanów z Lublina https://www.pranie-dywanow-lublin.pl/ .

FAQ

Co to znaczy pranie dywanu “na wskroś”?

Pranie dywanów w mieście Lublin metodą “na wskroś” inaczej w kąpieli wodnej jest to sposób prania dywanów, który pozwala na dokładne wyczyszczenie dywanu. Prany jest spód, środek oraz włos dywanu. Dzięki tej metodzie możliwe jest usunięcie najtrudniejszych plam, które wniknęły głęboko we włos dywanu. Pranie “na wskroś” pozwala również na usunięcie moczu oraz jego neutralizację.

Czy pranie dywanu odkurzaczem piorącym daje takie same efekty jak pranie “na wskroś”w pralni?

Odkurzacze piorące czyszczą jedynie powierzchnię dywanu, przez co nie docierają do plam i zabrudzeń znajdujących się głęboko w dywanie. Pranie dywanów w profesjonalnej pralni dywanów gwarantuje usunięcie większości najtrudniejszych plam, z którymi nie poradzą sobie nawet najlepsze odkurzacze piorące.

Czy pierzecie dywany orientalne?

Tak, pierzemy każdy rodzaj dywanu. Od dywanów sztucznych, przez wełniane, bawełniane aż do wiskozowych, jedwabnych oraz ręcznie tkanych. Jesteśmy w pełni profesjonalną pralnią dywanów i posiadamy specjalistyczny sprzęt do prania dywanów oraz wykorzystujemy najlepsze dostępne na rynku środki do prania dywanów. Dzięki temu oferujemy najwyższej jakości usługi.

Czy pranie może spowodować, że dywan jedwabny straci swój kolor?

Nie ma takiej możliwości. Przed praniem dywanu, pracownik przeprowadza na dywanie test stabilności koloru, dzięki czemu mamy pewność, że nic się nie stanie z kolorami.


Czy jest możliwe usunięcie wszystkich plam z dywanu?


W naszej pralni radzimy sobie z najtrudniejszymi plamami oraz zabrudzeniami. To czy plamy zostaną usunięte zależy przede wszystkim od rodzaju dywanu oraz typu zabrudzenia. Dywany sztuczne(polipropylenowe) są łatwe do czyszczenia, dzięki czemu mozna z nich usunąć praktycznie wszystkie plamy .
Trochę inaczej sprawa ma się z plamami powstałymi na dywanach wełnianych, bawełnianych czy wiskozowych, Są to dywany z naturalnego włókna, z których bardzo ciężko jest usunąć zabrudzenia takie jak plamy z kawy, herbaty czy wina, ponieważ posiadają barwniki, które trwale barwią włókno dywanów.

Czy czyścicie również frędzle dywanów?

Tak, frędzle są częścią dywanu i dokładamy wszelkich starań aby przywrócić ich początkowy wygląd. Usługę tę w przeciwieństwie do konkurencji wykonujemy bez dodatkowych opłat.

Jak mogę dostarczyć dywany do prania?

W tym przypadku są dwie możliwe opcje. Mogą Państwo przywieźć dywany bezpośrednio do Nas do pralni Bryza na ulicę Szczytową 11 w Lublinie(czuby) lub zadzwonić i zlecić odbiór dywanów przez naszą firmę.

Czy jesteście wstanie usunąć zapach moczu z dywanu?

Jako nieliczni w Lublinie świadczymy usługę usuwaniu i neutralizacji moczu z dywanów. Aby w pełni usunąć zapach moczu, należy wcześniej dokładnie go rozpuścić. W tym celu dywan przed właściwym praniem “moczony” jest przez kilka godzin w preparacie do neutralizacji moczu. Następnie rozpuszczony mocz jest całkowicie wypłukiwany. Dopiero na koniec tego procesu dywan prany jest “na wskroś” w celu pozbycia się innych zabrudzeń i plam. 

oceń artykuł