Antalergiczne pranie dywanów i usuwanie roztoczy polecamy osobom chorujacym na astme i cierpiacym na alergię.

Eliminacja Roztoczy
Eliminacja roztoczy z dywanów i wykładzin w pralni Bryza Lublin

Czy pranie dywanów „na wskroś” może pomóc w zmniejszeniu objawów astmy oraz alergii na roztocza?

Tak.Regularne pranie dywanów i usuwanie roztoczy oraz dokładne ich odkurzanie zmniejsza ilość alergenów.

Poniżej przedstawiamy kilka faktów ktore osoby z allergia na roztocza powinny poznać .

Pranie dywanu metodą „na wskroś” oraz usługa antyalergiczna.

Profesjonalne czyszczenie dywanów i wykładzin może być bardzo pomocne przy astmie i alergii. Bardzo często nasi klienci pytają czy pralnia dywanów pomoże osobom uczulonym na roztocza lub alergikom. Pranie dywanów metodą „na wskroś” jest najlepszym sposobem walki z roztoczami ale najskuteczniejsze efekty uzyskujemy dzięki  praniu dywanów „na wskroś” wraz z usuwaniem roztoczy, czyli usługą antyalergiczną, wykonywaną przez pralnię Bryza. Aby pomóc osobom uczulonym na roztocza lub kurz należy zlecić czyszczenie dywanów lub wykładzin profesjonalnej pralni dywanów, jaką jest nasza pralnia Bryza. Usługa antyalergiczna będzie idealnym rozwiązaniem dla takich osób, ponieważ pozbycie się roztoczy to klucz do złagodzenia objawów astmy i alergii. W pralni Bryza każdy dywan wytrzepiemy trzepany zarówno przed, jak i po upraniu ponieważ zapewnia to całkowite usunięcie wszystkich cząstek stałych takie jak piasek, kurz oraz pył.

Mamy w pralni profesjonalny automat trzepiący dlatego bardzo dokładne wytrzepanie dywanu nie jest żadnym problemem a wykonywane usługi w pralni Bryza są na najwyższym poziomie. Wytrzepany dywan jest przez kilka godzin prany w specjalnym środku Allergoff, który neutralizuje alergeny. Po zneutralizowaniu roztoczy, alergenów zwierząt domowych oraz grzybów pleśniowych dywan poddawany jest praniu właściwemu a następniu całkowitemu wysuszeniu i kolejnemu trzepaniu, w celu pozbycia się pozostałych cząstek stałych. Taki dywan czeka na odbiór przez klienta. Usługa antyalergiczna zapewnia neutralizację alergenów na okres 6-ciu miesięcy.

Czyszczenie dywanów zmniejsza występowanie alergenów w Twoim otoczeniu

Co oprócz regularnego prania naszych dywanów lub wykładzin powinniśmy robić aby do minimum ograniczyć występowanie alergenów w domu. Najlepszymi metodami są proste sposoby takie jak: przed wejściem do mieszkania dokładnie wytrzeć buty aby niepotrzebnie wnosić pył i kurz do domu. Częste odkurzanie również pomaga. W przypadku kiedy wylaliśmy kawę, herbatę czy sok powinniśmy jak najszybciej wytrzeć plamę aby nie dopuścić do rozwoju pleśni. Jak wiadomo pleśń to zarodniki grzybów, które mogą być bardzo uciążliwe dla osób uczulonych, jak i chorujących na alergie. Mokry lub wilgotny dywan jak najszybciej trzeba oddać do pralni dywanów aby zapobiec rozwojowi pleśni.

Regularne pranie dywanów i usuwanie roztoczy oraz dokładne ich odkurzanie zmniejsza ilość alergenów.

Dywany w naszych domach działają jak filtry powietrza. Przechwytując z powietrza kurz, roztocza oraz drobnoustroje, dywany zatrzymują je i stają się źródłem alergenów. Nasza pralnia zaleca regularne odkurzanie dywanów odkurzaczami z filtrem HEPA (High Efficiency Particulate Air). Takie filtry potrafią wychwycić wszelkie alergeny typu sierść zwierząt, pyłki, roztocza oraz wiele innych. Stali klienci pralni Bryza potwierdzają, że usługa antyalergiczna znacznie poprawiła ich stan zdrowia. Każdego zainteresowanego praniem dywanów zachęcamy do kontaktu z nami.

oceń artykuł