Dywany shaggy to doskonały dodatek do wnętrza, ale jednocześnie spory problem, kiedy chodzi o czyszczenie i konserwację. To wymagający element każdego pokoju, który prezentuje się doskonale, zapewnia duży komfort w trakcie chodzenia i nadaje charakteru. Niezbędne jest odpowiednie używanie i częste pranie, koniecznie przy pomocy sprawdzonych, profesjonalnych środków. Pranie dywanów Lublin Bryza podejmie się tego zadania, gdyż posiadamy odpowiednie produkty, narzędzia i przede wszystkim doświadczenie.

Dlaczego dywany shaggy są tak popularne w trakcie dekorowania domu?

Dywany shaggy to doskonały wybór, gdyż całkowicie zmieniają charakter wnętrza. Przede wszystkim wyglądają przytulnie, a w pokoju chce się spędzać jeszcze więcej czasu, ale jednocześnie to odzwierciedlenie dobrego gustu właścicieli. Dywan zapewnia dodatkowe wrażenia sensoryczne w trakcie chodzenia, a dzieci uwielbiają się na nim bawić. To przyjemne ciepło odczuwane w trakcie chłodnych poranków i zimowych wieczorów. Dostępne są różnorodne kolory oraz długości włosów. Jednak wszystkie zalety znikają, kiedy właściciele przyjrzą się bliżej wymaganiom ich nowego nabytku. Pranie dywanów wymaga właściwego podejścia, regularności i przede wszystkim zastosowania profesjonalnych środków i maszyn.

Atrakcyjny wygląd to główna zaleta dywanów z długim włosiem, ale co można powiedzieć o problemach związanych z użytkowaniem?

Wady dywanów z długim włosiem

Często wystarczy spojrzeć na dywan shaggy, żeby się w nim od razu zakochać i oczyma wyobraźni dopasować go do wnętrza. Jednak należy mieć świadomość, że pranie dywanów nie należy do łatwych, a wręcz można je określać jako problematyczne. W pierwszej kolejności trzeba się liczyć z wyższą ceną na czyszczenie, co jest uwarunkowane koniecznością prania ręcznego i używania odpowiednich maszyn. We włókna wbija się bardzo dużo zanieczyszczeń, kurzu, włosów i brudu, co zmienia kolor dywanów, dlatego wszystkie czynności trzeba wielokrotnie powtarzać. Charakterystyczna budowa włókien sprawia, że pranie dywanów wymaga dużych nakładów pracy i czasu, a końcowy efekt bardzo często nie przynosi zadowalających rezultatów.

Rodzaje dywanów z długim włosiem

Dywany shaggy znane są już od wielu lat i swoją popularność zawdzięczają producentom z Grecji. Stworzyli doskonały dodatek do wnętrza zapewniający przytulne ciepło i atrakcyjny wygląd. Już wtedy dywany z długim włosiem wymagały regularnego czyszczenia, tylko wtedy przez długi czas (nawet kilka lat) prezentują się atrakcyjnie i zachowują pożądaną puszystość.

Dywany shaggy mogą zostać wykonane również przy pomocy jedwabnego sznurka, który prezentuje się bardzo atrakcyjnie, ale wymaga mocnego włókna, które stworzy stabilną podstawę. Sznurki jedwabne znane są ze swojej wytrzymałości, nie zlepiają się i jednocześnie przez długi czas zachowują pożądany kształt. Oprócz tego każdy, kto miał okazję dotykać jedwabiu, wie, że jest to materiał niezwykle miękki i przyjemny w dotyku. Pranie dywanów musi odbywać się regularnie, a do usunięcia kurzu i śmieci zalegających nieco głębiej zaleca się trzepanie.  

Dywan shaggy z wełny, akrylu czy skóry?

Kolejny model, który można spotkać na swojej drodze to tak zwany dywan z „makaronem”. Jak wygląda? Wśród cech charakterystycznych można wymienić długie i ciężkie skręty wełny tworzące bardzo atrakcyjne luźno utkane włókna. Na uwagę zasługuje ciężkie i bardzo wytrzymałe podłoże – do szycia stosuje się wytrzymałą bawełną. Dywany wyglądają pięknie i nadają wnętrzu niezwykłego charakteru. Niestety widać na nich każdy pyłek, brud czy włos. Czyszczenie musi odbywać się często i wymaga  większych nakładów pracy oraz dobrej jakości detergentów. Przed zakupem tego dywanu, który na pewno przyciągnie wzrok w sklepie, dobrze jest mieć świadomość, że nawet najlepszej jakości odkurzacz nie poradzi sobie z usunięciem wszystkich zanieczyszczeń. Warto także dodać, że wełna pod wpływem czasu zmienia kolor i staje się bardziej żółta niż biała (winę za to ponosi światło, chemikalia oraz podłoże). Jeśli więc decydujesz się na wełnę, miej świadomość jej wymagań i zmian, które zauważysz wraz z upływem czasu.

Wśród dywanów shaggy można zauważyć także model, który powstaje przy pomocy akrylu. Niestety on również nie sprawdza się dobrze. Włókna chwytają wszystkie zanieczyszczenia, a następnie bardzo trudno jest je usunąć. Z tego względu dywan jest trudny do wyczyszczenia, co wpływa również na pogorszenie walorów estetycznych. Akryl jest materiałem łatwopalnym, dlatego zrzucona świeczka może stać się przyczyną pożaru.  

Dywan shaggy ze skóry

Już na zakończenie warto wspomnieć o dywanach skórzanych. Na pierwszy rzut oka prezentują się bardzo atrakcyjnie, jednak pod wpływem regularnego użytkowania zniekształcają się i zmieniają kolor. Mimo wszystko pranie nie jest tak problematyczne. Wystarczy zastosować odpowiednie środki i dzięki temu cieszyć się higieniczną i atrakcyjną podłogą.   

Gdzie można uprać dywany ?shaggy:

Mapa dojazdu

oceń artykuł